Čalúnené postele = 2 typy

posted in: Nezařazené | 0

Na kvalite postele závisí i kvalita spánku. Keďže v posteli človek strávi tretinu dňa, je dôležitosť tohto druhu nábytku zrejmá. Výberu postele by sme mali venovať veľkú pozornosť.

Okrem designu, tvaru, materiálu, prípadne praktického úložného priestoru, je najpodstatnejšou vlastnosťou postele, aby sme sa v nej dobre, kvalitne a zdravo vyspali.

Postele sú dnes ponúkané v najrôznejšom vyhotovení a veľkostiach, od jednolôžkových, manželských až po tzv. letiská alebo plávajúce postele. Rovnako výber materiálov použitých na výrobu postelí je bohatý.

Poťahový materiál

Najelegantnejším dojmom zrejme pôsobia kožené postele. Kvalitná, odolná a jednoducho udržiavateľná ekokoža sa používa aj na manželské postele. Avšak najobľúbenejšie a najčastejšie kupované sú postele čalúnené. Čalúnenie je praktickým poťahom, ktorý sa dnes vyrába z odolných a ľahko čistiteľných materiálov, takže prispieva veľkou mierou k zdravému spánku.

Z čalúnenia sa jednoducho odstraňuje prach aj roztoče a navyše sa jedná o elegantný poťahový materiál. Čalúnené postele je možné umiestniť do akýchkoľvek spální, vrátane tých najmodernejších. Spravidla sú opatrené pelesťou, ktorá zvyšuje stabilitu i pohodlie postelí. Pestrý výber vzorov a farebných odtieňov čalúnenia umožňuje každému zvoliť také vyhotovenie, ktoré bude odpovedať jeho vlastnému vkusu a celkovému farebnému ladeniu spálne.

Manželské čalúnené postele

Rozoznávame dve kategórie čalúnených postelí. S úložným priestorom a bez neho. Pod posteľou bez úložného priestoru sa jednoduchšie vytiera alebo vysáva podlaha, avšak manželské postele s úložným priestorom majú nenahraditeľnú výhodu.

Objemný úložný priestor, umožňuje skladovať najrôznejšie veci, ktoré tak nikde neprekážajú, nie sú na očiach, a pritom sú rýchlo po ruke. Naskladať sem môžete prikrývky, vankúše, obliečky, plachty a ďalšie súčasti súvisiace so spaním.

Práve tak je možné úložný priestor využiť aj k uskladneniu sezónneho oblečenia a podobných vecí, pre ktoré nemusíte hľadať v byte iné miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *